Soustředění a podzimní turnaje

Soustředění v Josefově Dole

Josefův Důl v Jizerských horách, jmenovitě penzion U Walterů, se stal hostitelem druhého soustředění oddílu Šerm MASTERS, které se konalo v termínu 27. -30. 10. 2022.

Bylo nás 18 včetně dvou hostů a jeden pes. Užili jsme si celkem 8 hodin tréninků, tak přínosných a zábavných, že jsme se dohodli pro příští roky na navýšení jejich hodin alespoň o polovinu. Jejich velkým plusem byla zejména přítomnost a aktivní zapojení celkem 4 šikovných trenérů zároveň a specializace významné části tréninků dle zbraní. Zázračný přínos večerního promítání videí z tréninku, je těžko uvěřitelný.

Nejen šermem živ je oddíl MASTERS na svém soustředění. Střelba ze vzduchové pušky i pistole a luku sportovního i kladkového nadchla všechny účastníky od 14 do 80 let. Čtyřnohá Daisy byla nejvíce nadšená z pěšího výletu k přehradě. Pro některé nejmenované bude asi největším zážitkem noční koupel v kolem tekoucí horské bystřině. Kolektivního ducha večerních posezení u kytar a krbu, při mezizbraňových soutěžích i při turnaji věkově, gendrově i zbraňově smíšených družstev by nám mohl závidět nejeden dětský oddíl.

Byl to kvalitně strávený čas a už teď se těšíme, že si vše v ještě lepší podobě zopakujeme 27.9. – 1. 10. 2023.

Podzimní turnaje

na Bohemce nám nikdy nešlo o jednorázové vítězství, ale největší radost nám dělá postupné trvalé zlepšování se každého jednotlivého závodníka. Letos nám dělá velkou radost náš nejmladší šavlista Noe Dusbaba, který se 17. -18. 9. zúčastnil výcvikového tábora ČŠS, pak se pustil do poctivého tréninku a výsledkem bylo krásné 11. místo na Turnaji sv. Václava 29.10. a dokonce 8. místo na ČEZ cupu 29.10.

5. 11. budeme držet palce našim fleretistům, aby se jim dařilo na Jesenského memoriálu a po vzoru Noeho si také vylepšili svá osobní umístění.

Všichni se těšíme i na 17. 12., kdy přijdou ke slovu také kordisti. Připravujeme výpravu, která předvede sílu našeho oddílového ducha v BB Aréně v Letňanech.