Opatření COVID-19: tréninky i turnaje se RUŠÍ

13.3.2020

Z rozhodnutí vlády a TJ jsou všechna sportoviště uzavřena, tedy se ruší tréninky i turnaje.

Sledujte situaci, jakmile to bude možné, činnost obnovíme.

 


10.3.2020

Krásný den všem šermířům,

jistě jste zaznamenali nařízení vlády ze dne 10. března 2020, podle kterého se ruší veškeré akce s účastí nad sto lidí. Možná se ptáte, jak je to tedy s tréninky šermu na Bohemce. Vzhledem k tomu, že trénink není sportovní akce, a k tomu, že do naší šermírny se sto lidí stejně nevleze, ani kdybychom sebevíc chtěli, se tréninky NERUŠÍ. Všechny tréninky i domluvené školy zůstávají. Výjimkou je dnešní trénink kordu – tedy v úterý 10. března. Ten odpadá. Zítra, ve středu, se ale na všechny šermíře opět těšíme.

Zároveň prosíme, buďte dostupní na mobilech, sociálních sítích, e-mailech a dalších komunikačních kanálech. Sledujte i nadále vývoj situace a kontrolujte naše webovky (které na rozdíl od stránek vlády asi jen tak nespadnou). Situace se samozřejmě může změnit.

Český šermířský svaz zároveň zrušil veškeré domácí turnaje pořádané svazem a pověřenými oddíly o víkendu 14. a 15. března 2020. Ruší se tedy fleretový a kordový turnaj na USK v Letňanech a Tvarůžkův memoriál v šavli v Brně, ve všech kategoriích. Turnaje v následujících termínech zatím zrušené nejsou, ČŠS vyjádření k nim vydá později.

Děkujeme za pochopení a mnoho zdaru.