Naše účast na turnaji Fredi Grasnek Cup 2017 v Rakousku

Dalším důležitým turnajem této sezóny byl turnaj započítávaný do kadetského žebříčku ECC v Mödlingu (Vídeň). Náš oddíl reprezentovali Šimon Chren a Kristýna Bursíková.

Šimon Chren odšermoval skupinové kolo velmi dobře. Dosáhl tří vítězství a tří porážek, přičemž prohrál dvakrát 4:5 a jednou 3:5. Bohužel se ukázalo, že tyto těsné prohry ho stály lepší nasazení do dalších bojů. Postoupil do 256členné eliminace, kde narazil na reprezentanta Ruska, a prohrál 6:15. Z dalších bojů byl tedy vyřazen. Celkově byl klasifikován na 130. místě z 229 startujících z 28 států. Na body do kadetského žebříčku ECC tedy těsně nedosáhl (boduje 128 závodníků).

Šimon Chren se posilňuje před utkáním (poznámka trenéra – jde o vtip).

Z pohledu trenéra hodnotím velmi dobře odšermovanou základní skupinu, kde Šimon dokázal zvítězit a i v zápasech, které prohrál, dokázal držet krok se svými soupeři. Je škoda, že se mu těsné prohry nepodařilo otočit ve svůj prospěch a následně si tak zajistit přijatelnější nasazení do dalších bojů. V utkání s ruským šermířem se mu nedařilo držet na začátku dobře zašermované úvodní zásahy a pak už do konce utkání tahal za kratší konec. Dle mého názoru se projevila malá zkušenost s těmito zápasy, které naši závodníci nemají, až na malé výjimky, možnost absolvovat během tréninků.

V soutěži kadetek nás reprezentovala Kristýna Bursíková. Kristýně se nevydařilo skupinové kolo. Nezaznamenala výhru a byla z dalších bojů vyřazena. S ohledem na její věk to nelze považovat za neúspěch, neboť ještě věkově nespadá do kategorie kadetů. Na turnaji startovalo 228 šermířek ze 27 zemí.

Reportáž pro nás napsal trenér Tomáš Chren.